Zachodniopomorskie Targi 60+

  ZACHODNIOPOMORSKIE TARGI 60+

https://web.facebook.com/pages/category/Media-News-Company/Obserwator-Szczeci%C5%84ski-617013585014713/?_rdc=1&_rdr

 

 

 

 

Zaprogramowani na aktywność, z 60- tką i więcej na karku, z werwą, na oko, 40 – latka, tłumnie zjechali do  Szczecina, aby przez 2 dni z rzędu, brać udział w imprezie, o której było głośno nie tylko w naszym województwie.

Spośród bogatej oferty, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Myśliborscy chórzyści z chóru ,,MELODIA”, razem z innymi 12 chórami, wybrali udział w Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów, które wymyśliła i którym od paru lat patronuje dr hab. IWONA WIŚNIEWSKA – SALAMON główna organizatorka Targów 60+ .

Tancerki  ZTT ,,BABYLON” z MUTW, z tańczącą w zespole instruktorką KRYSTYNĄ MATUSZAK oraz niezawodną solistką ANNĄ KRAJEWSKĄ – PĘDZIK,  pojechały zaprezentować swoje układy szerszej publiczności, ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

Przez te 2, szalone w pomysły dni, setki ludzi mogło się ekscytować, aż przez 11 godzin, występami różnych zespołów. Wielu zwolenników miał pokaz relaksujących technik Tai Chi,  podobnie jak prezentacja technik Nordic walking oraz jogi.

W pakiecie były także bezpłatne  specjalistyczne badania, zabiegi upiększające, liczne konferencje, ciekawe wykłady, wystawy. Owacyjnie przyjęto koncert,, ŚPIEWAJĄCYCH FORTEPIANÓW” z duetem Czesław Majewski – Janusz Tylman,  gośćmi specjalnymi byli także instrumentaliści z ZESPOŁU HARMONIJEK USTNYCH  ,,ANIMATO” ze Szczecina. Przewidziano czas na przerwę kawową i lunch, a wszystko dla podratowania nadwątlonych bieganiem po salach sił. Szkoda, że wszystkiego nie dało się doświadczyć. Część imprez się zwyczajnie zazębiała!

Za patronat honorowy  oraz współfinansowanie trzeba dziękować  Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego – OLGIERDOWI GEBLEWICZOWI.

Targi odbywały się w Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nanotechnologii ZUT oraz na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej w ścisłym centrum Szczecina.

Zdajemy sobie sprawę z ogromu przedsięwzięcia. Dyrygowanie tym  wszystkim było WIELKIM WYZWANIEM, ale dla dyrygentki z wykształceniem w tym kierunku, dr hab. IWONY WIŚNIEWSKIEJ – SALAMON – Prezes Zarządu Fundacji ,,MORZE KULTURY”,  patrzącemu z boku uczestnikowi ,wydawało się … łatwizną. Nie do końca znamy Panią Doktor i JEJ możliwości, ale co już wiemy, to, z kronikarskiego obowiązku, wypunktujemy.

Kobieta – muzyk, dyrygentka zakochana w chórach, łącząca ludzi śpiewem, minister spraw wszelakich, spontaniczna, żywiołowa, z milionem pomysłów gotowych do realizacji …

A ponadto – uszczęśliwia, mobilizuje, chwali, nagradza, zaskakuje szczerością … do bólu. Krytyczna wobec innych, ale siebie też nie oszczędza.  Istny karabin maszynowy z całą serią pozytywnych emocji.

Skupiła wokół siebie ludzi z podobną pasją do działania.

No i wszystko zagrało. Myśliborscy chórzyści z chóru ,,MELODIA”, któremu przewodzi BOGDAN KOMOROWSKI wyjechali ze Szczecina wysoko usatysfakcjonowani ZAJĘTYM I MIEJSCEM w kategorii chóry mieszane i jakby tego było mało przyznaną  NAGRODĄ SPECJALNĄ za najlepiej wykonany utwór patriotyczny …. , a konkurencja była silna tego roku. GRATULUJEMY!

Tancerki z zespołu BABYLON, chociaż nie brały udziału w konkursach,  dały z siebie wszystko. Brawa i uznanie publiczności oraz ciepłe słowa z ust pani IWONY, były dla nich najwyższą nagrodą. Cieszymy się, że coraz więcej osób nas lubi i rozpoznaje. Cieszymy się z nowych przyjaźni, jesteśmy pewni, że zdobyte na TARGACH 60+ kontakty zaowocują w niedalekiej przyszłości.

Maria Prymakowska – Paluch

 

 

 

« z 4 »