SMT 8.09.2018

2016-04-06 22.23.50Nina Salamon – sopran,  absolwentka  Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie śpiewu solowego mgr. Iwony Górewicz. Ma za sobą wiele występów  m.in.  na terenie Szczecina , województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego                      ( w Torzymiu, Garbiczu) i dolnośląskiego (w Lubinie z towarzyszeniem Męskiego Chóru Górniczego).  Aktualnie Studentka II roku Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego

 

 

 

 

 

 

 

Dominik FranczukDominik Franczuk naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat sześciu w klasie fortepianu  Anny Gajewskiej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie. Naukę kontynuował naukę w klasie fortepianu Pawła Gorczyńskiego, w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Obecnie jest studentem II roku Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego.

Współpracował z wieloma wybitnymi profesorami  na kursach i warsztatach pianistycznych w Polsce i za granicą – m.in. z prof. Jerzym Godziszewskim, prof. Maria Murawską, prof. Michałem Szczepańskim, prof. Joanną Marcinkowską, prof. Andrzejem Artykiewiczem , prof. Vincenzo Balzannim oraz prof. Amalie Malling. Prowadzi urozmaicone życie koncertowe  koncertując w województwie Zachodniopomorskim m.in. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, w Polsce, jak i za granicą. Jest laureatem konkursów Międzynarodowych i Ogólnopolskich, m.in. w Szczecinie, Białymstoku, Sztokholmie i Mediolanie. Laureat Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Szczecin w 2015 roku.