SMT 2.06.2018

IMG_9198-13HARMONIC SOLUTION

Obecna forma zespołu ukształtowała się w 2015 roku, po długich poszukiwaniach zarówno brzmienia jak i śpiewaków. Zespół charakteryzuje różnorodność w gustach i zachowaniach, lecz łączy zamiłowanie do szeroko pojętej chóralistyki. Choć wokalistki najlepiej czują się w muzyce współczesnej, to odważnie sięgają również do muzyki dawnej i… prostych jednogłosowych piosenek dla dzieci – ciągle poszukając nowych wyzwań w różnych rozwiązaniach dla stawianych im harmonii.

 

wezowskaUrszula Żmijewska – przygodę z muzyką chóralną zaczęła na pierwszym roku studiów, kiedy przyszła na pierwsze próby Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Akademii Rolniczej, a obecnie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna. Od 2010 roku dyrygentka Szczecińskiego Zespołu Wokalny (obecnie Harmonic Solution), z którym zdobyła nagrody na konkursach  i festiwalach chóralnych w Polsce.

Od 2015 roku działa w Fundacji Morze Kultury organizując koncerty, festiwale i warsztaty wokalne m.in.:

Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów, Festiwal Chórów Kameralnych i Zespołów Wokalnych „Sedina Cantat”, Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej, cykl Szczecin – miasto talentów, Zachodniopomorskie Warsztaty Chóralne.