SMT 16.03.2018

Szyrynska PrzybylskaUrszula Świętosława Szyryńska, koncertująca pianistka, kameralistka, pedagog. Urodzona na Suwalszczyźnie, której piękno natury, głęboko wycisnęło piętno na jej artystycznej duszy. Studia ukończyła w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie fortepianu prof. Bogusława Rottermunda oraz studia podyplomowe w zakresie kameralistyki fortepianowej w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w klasie fortepianu prof. Barbary Halskiej.

W marcu 2015 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku

 

Jako człowiek ciekawy życia i nieustannie poszukujący inspiracji twórczych do pracy pedagogicznej i koncertowej ukończyła tyflodydaktykę na Uniwersytecie Szczecińskim a także podyplomowe studia menadżerskie dla twórców artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W swoim dorobku artystycznym ma wiele prawykonań utworów muzyki kameralnej. Dokonała archiwalnych nagrań radiowych i telewizyjnych dla rozgłośni ogólnopolskich i regionalnych. W grudniu 2009r. wraz z Marcinem Murawskim nagrała płytę dla wydawnictwa Acte Prealable na której znalazły się  utwory Johanna Nepomuka Hummla na altówkę z fortepianem i orkiestrą „Johann Nepomuk Hummel – works for viola”, a w 2017 roku ukazały się dwie płyty z utworami francuskiego kompozytora René de Boisdeffre „Works for Viola and Piano”.

Brała udział w wielu festiwalach muzycznych m. in.: II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej im. K. Pendereckiego w Krakowie, Festiwalu Muzyki Kameralnej w Caltanisetta na Sycylii, Word Saxophone Congress XIII – Minneapolis University of Minneapolis – USA. Jest laureatką cyklu muzyki austriackiej im. Bronisława Hubermana w Warszawie. Obok działalności koncertowej prowadzi również bardzo owocną działalność pedagogiczną. Prowadzi warsztaty pianistyczne oraz zasiada w pracach jury na konkursach muzycznych. Jej uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w konkursach pianistycznych otrzymując wysokie lokaty. W 2005 roku otrzymała w Warszawie nagrodę im. Witolda Hulewicza za pracę z ociemniałymi młodymi artystami muzyki. Od 2014 roku współpracuje z saksofonistką Julitą Przybylską wykonując szeroki repertuar saksofonowy. Obecnie zatrudniona jest w Akademii Sztuki w Szczecinie na stanowisku adiunkta.

 

Szyrynska Przybylska 2Julita Przybylska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuki w Szczecinie w klasie saksofonu dr hab. Dariusza Samóla (2013). W 2017 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Jest laureatką m.in.: I miejsca na Concorso Musicale Europeo CITTA’ DI FILADELFIA Premio speciale „PAOLO SERRAO”.  III nagrody w Concorso Internazionale del Bicentenario premio di Musica da Camera w Mediolanie (2009), III Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA (Warszawa 2009), a także wyróżnienia I stopnia w X Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze (2008). Została także dwukrotnie nagrodzona w akademickim konkursie „Miniatura” (III miejsce – 2009, II miejsce 2010).

Julita Przybylska brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych saksofonistów m. in: Elliota Rileya, Noaha Getza, Gerarda McChrystala, Lawrence Gwozdzia, Wildy Zumwalta, Johna Moora, Jonathana Bergerona, Arno Bornkampa,The Rascher Saxophone Quartet,  Pawła Gusnara, Andrzeja Rzymkowskiego, Ryszarda Żołędziewskiego. Pobierała lekcje u prof. Particka Meighana  w Florida State University (Tallahasse, USA). Występowała m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego w Szczecinie, Ogólnopolskich Warsztatch Saksofonowych  Saxmania w Miastku, Festiwalu Sacrum et Musica w Łomży. Koncertowała w Polsce, Niemczech, Belgii, Danii, Czechach, Włoszech, Brazylii.

Jest stypendystką Prezydenta Miasta Szczecina (2010) oraz lauretaką konkursu „Najlepsze Dyplomy Artystyczne”(2013) Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Współpracuje z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Operą na Zamku w Szczecinie, Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku. Wystąpiła jako solistka z Orkiestrą Smyczkową Akademii Sztuki w Szczecinie oraz z Orkiestrą Smyczkową Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Obecnie jest pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. prof. M. Jasińskiego, w Szczecinie oraz Zespole Szkół Muzycznych II stopnia im. Feliska Nowowiejskiego w Szczecinie.

 

karolina stachowiakKarolina Stachowiak – uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie dyplomowej fortepianu mgr Eleny Swiridenko.
W 2012 r. ukończyła z wyróżnieniem OSM I st. w Szczecinie w klasie fortepianu mgr Agnieszki Pisarczyk. Jest stypendystką. Prezydenta Miasta Szczecin oraz Prezesa Rady Ministrów. Karolina jest także laureatka wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Ostatnimi ważnymi osiągnięciami są Sonderpreis für Klavier  IX. Internationalen Malchower Kirchenpreis Malchow 2017 oraz wyróżnienie w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Makroregionalnych CEA w Gdańsku grudzień 2017.

 

 

 

 

 

mieszko zabłockiMieszko Zabłocki

Edukację artystyczną rozpoczął w 20017 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie, w klasie skrzypiec p. mgr Oskara Niedźwieckiego. Podczas nauki w PSM I st. brał udział w licznych konkursach oraz koncertach i warsztatach solowych, zespołowycy i orkiestrowych na terenie Polski, Niemiec i Francji.. Ukończył
z wyróżnieniem w 2013 r. Państwową Szkołę muzyczną I st. i rozpoczął edukację w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie skrzypiec p. mgr Karoliny Uźniak-Guni. W ciągu 4-letniej nauki w ZPSM zdobył wiele osiągnięć z dziedzin zarówno teoretycznych, jak i instrumentalnych, tj. II miejsce na Konkursie z Zasad Muzyki w Nowym targu (IV 2016 r.), wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu (XII 2016 r.), czy nagroda III w XIII Lubuskich Spotkaniach Skrzypcowych w Zielonej Górze (VI 2017 r.). Laureat konkursów skrzypcowych. Uczeń bierze czynny udział w koncertach na Terenia Miasta Szczecina. Obecnie przygotowuje się do udziału w kolejnych konkursach skrzypcowych.