SMT 10.02.2018

Marek Kwarta

Marek Kwarta- Ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Jest laureatem gitarowych konkursów muzycznych m.in. Wojewódzkiego konkursu muzyki gitarowej w Gdańsku (2 miejsce), czy konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu” (finalista) w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Gra w zespołach big bandowych i muzyki rozrywkowej (Władysławowo, Gdynia, Szczecin) Występuje także jako akompaniator chóralny na fortepianie. Obecnie studiuje  Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej i fortepian jazzowy w Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

 

 

Filip Bańkowski

Filip Mateusz  Bańkowski -muzyką (śpiew, muzyka poważna, organowa) pasjonuje się od dzieciństwa, od 2013 studiował Ogrodnictwo, ale uznał, że nie do końca to jest to, co go najbardziej pociąga w życiu. Od tego również roku był chórzystą w Chórze Kameralnym ZUT prowadzonym przez dr hab. Iwonę Wiśniewską-Salamon. W tym czasie brał udział w licznych koncertach m.in. w Anglii, Hiszpanii, Szwecji oraz Międzynarodowych Festiwalach i Konkursach Chóralnych m.in. w Portugalii, na Malcie.

Ukończył Szkołę Centrum Biznesu i Nauki „Żak” w Szczecinie, na kierunku Florysta (a więc miłość do kwiatów pozostała). Od października 2015r. jest studentem pierwszego stopnia, obecnie III roku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej ze specjalizacją Muzyka Kościelna (przedmiotem głównym są Organy) i Dyrygentura Chóralna na Wydziale Edukacji Muzycznej, Akademii Sztuki w Szczecinie.

Brał udział w międzynarodowym projekcie operowym  „Opernale 2016”, którym wystawiana była opera „Czarodziejki flet”  W.A. Mozarta