Paweł Kornicz

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paweł Kornicz – dyrygent, wokalista i kompozytor. Absolwent szczecińskiej filii Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Szef artystyczny „Deutsch Polnischer Chor HORYZONT”  –  niemiecko-polskiego chóru z Brüssow w Niemczech. Nauczyciel muzyki w SP nr 35 w Szczecinie, gdzie prowadzi chór szkolny. Prowadzi orkiestrę GAMELAN Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.  Zespoły te mają w swoim repertuarze kompozycje tworzone przez Pawła Kornicza i były wykonywane przez Orkiestrę Filharmonii Szczecińskiej oraz berliński „Ensemble für Alte Musik CON ANIMA”

Śpiewak Zespołu Wokalistów CAMERATA NOVA, z którym koncertował w wielu krajach z wybitnymi dyrygentami  i solistami m. in. z  :Mścisławem Rostropowiczem, Arvo Pärem, Piotrem Mossem, Jerzym Salworowskim, Zygmuntem Rychertem, Bożeną Harasimowicz-Ha i Leszekiem Możdżerem.

Szef artystyczny Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, największego festiwalu wokalnego dla dzieci i młodzieży szkolnej w regionie.