Chóry Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów

Zmagania_seniorow_logo_01Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów to kolejny po Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej projekt realizowany przez Fundację Morze Kultury. Tym razem z myślą o ludziach bogatych w doświadczenie, aktywnych i młodych duchem – Seniorów.

Głównym założeniem festiwalu jest prezentacja umiejętności oraz konkursowa konfrontacja osiągnięć artystycznych zespołów amatorskich, których członkowie mają skończone 50 i więcej lat, a tym samym czas na pogłębianie swoich pasji. Zmagania mają na celu rozbudzanie zamiłowania do śpiewu i są okazją do spotkania się ludzi o podobnych zainteresowaniach zamieszkałych w różnych stronach Polski i Europy Jest to zbieżne z jedną z idei Uniwersytetów Trzeciego Wieku mówiącej o stwarzaniu ludziom w dojrzałym wieku możliwości do aktywności społecznej, zwłaszcza artystycznej, bo od lat wiadomo wszem i wobec, że talenty drzemią w każdym człowieku i powinny być rozwijane w każdym wieku!

Niechaj nasze muzyczne święto będzie spotkaniem szlachetności i piękna oraz stanie się okazją do podzielenia się artystycznymi obserwacjami i życiowym doświadczeniem.

Życzymy dobrego czasu w Szczecinie!