Chór Kameralny SP 35 – CHORO DI PRIMA SCELTA

CHORO DI PRIMA SCELTA to chór Szkoły Podstawowej nr 35 im Jana Pawła II w Szczecinie.

Zespół powstał w 2008 roku dzięki ogólnopolskiemu programowi „Śpiewająca Polska”. Od początku jest prowadzony przez nauczyciela muzyki i dyrygenta Pawła Kornicza.

CHORO DI PRIMA SCELTA to typowy chór szkolny występujący na uroczystościach szkolnych, ale również biorący udział  w wielu przeglądach „Śpiewającej Polski”, Wojewódzkich Przeglądach Chórów Szkolnych i wielokrotnie w Szczecińskim Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. We wszystkich tych konkursach często zdobywał tytuły laureata i wyróżnienia.

Repertuar chóru stanowią głównie kompozycje jego dyrygenta Pawła Kornicza, ale młodzi śpiewacy uczestniczyli też w wykonaniu Missa Brevis Ch. Gounoda wraz z innymi chórami w ramach programu Śpiewająca Polska. Chór koncertował w najważniejszych salach koncertowych Szczecina: Klubie 13 Muz i w sali Bogusława Zamku Książąt Pomorskich w cyklu Zamkowych Wieczorów Chóralnych, w Muzeum Narodowym i w hallu Filharmonii Szczecińskiej. Często był zapraszany przez władze oświatowe Szczecina, aby uprzyjemnić swoim śpiewaniem przyjęcia wigilijne dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych.