Chór CANTABILE

Cantabile -Frankfurt 2015 037-crop

Chór Cantabile  powstał 21 marca 1994 r. przy ówczesnym Wojewódzkim Domu Kultury w Gorzowie Wlkp.

40-osobowy zespół tworzą ludzie różnych profesji, których łączy muzyczna pasja i zamiłowanie do śpiewu.

W repertuarze chóru znajdują się między innymi fragmenty dzieł Vivaldiego, Mozarta, Haendla, Verdiego, Beethovena, Moniuszki oraz wiele kompozycji  polskich i zagranicznych  twórców, od renesansu po współczesność,  a także pieśni ludowe, szanty i muzyka popularna.

Koncertuje w Gorzowie i regionie uświetniając liczne uroczystości.  Organizuje koncerty w ramach  realizacji miejskich projektów związanych  z wielokulturowością miasta.

Różnorodność repertuarowa umożliwia  realizację i uczestnictwo w euroregionalnych programach artystycznych. Od wielu lat współpracuje  z brandenburskimi chórami i stowarzyszeniami kulturalnymi.

Podczas corocznych zagranicznych podróży śpiewem  promuje swoje miasto. Odwiedził Hiszpanię, Francję, Niemcy, Austrię, Holandię, Szwecję, Danię, Litwę, Włochy, Chorwację.

W dorobku artystycznym chóru znajdują się płyty z muzyką sakralną, popularną i  kolędami różnych narodów.

Wielokrotnie zdobywał tytuły laureata w przeglądach amatorskiego ruchu artystycznego. Za twórczą pracę był trzykrotnie wyróżniony nagrodą wojewody gorzowskiego. Uchwałą Rady Miasta Gorzowa Wlkp. uhonorowany został  w  2006 r.  odznaką „Za Wybitne Zasługi dla Rozwoju Miasta Gorzowa Wlkp..” W 2014 r. otrzymał  z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  odznakę honorową – Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Działalność artystyczną wspiera powołane w 1997 roku Towarzystwo Przyjaciół Chóru Cantabile.

Dyrygent: Jadwiga Kos.